Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Śląski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Główne kierunki działalności Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna – Oddział Śląski  to:

Programy ochrony i profilaktyki zdrowia

  • Wykłady
  • Kluby Zdrowia
  • Expo Zdrowie
  • Szkoły Zdrowego Gotowania

Pomoc żywnościowa – niemal w każdej z naszych filii wolontariusze angażują swoje siły w wydawanie żywności osobom potrzebującym. Jesteśmy dumni z ze współpracy z Bankami Żywności, kiedy to zbieramy podstawowe produkty żywnościowe, a następnie rozdajemy je najbardziej potrzebującym rodzinom. Tak niewiele z naszej strony zmienia tak wiele w cudzym życiu! Przecież jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Będziemy dalej robić wszystko, aby ją zaspokoić u tych, którym wiedzie się gorzej.

Pomoc dzieciom – nasza fundacja nie zapomina o najmłodszych. Staramy się poświęcać dzieciom przede wszystkim czas i uwagę. Pomagamy im w zagospodarowaniu wolnego czasu (np. ferie zimowe) i nauce.
Niejednokrotnie pomocy wymagają konkretne dzieci, które nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji życiowej (np. wypadek, choroba). Staramy się nagłaśniać takie przypadki i wspierać konkretne dzieci zachęcając osoby, którym powodzi się nieco lepiej do rzeczowego lub finansowego wsparcia.

Pomoc niepełnosprawnym – pragniemy rozbudzić w osobach niepełnosprawnych przekonanie, że są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Aby tak było tworzymy różnego rodzaju akcje i programy, które służą im i pomagają uczestniczyć w życiu społecznym jak również uczą radzenia sobie w codziennych czynnościach, sytuacjach i zmaganiach.

Pomoc chorym i uzależnionym – ludzie dotknięci chorobą lub wplatani w uzależnienie, z którym nie mogą sobie poradzić również mogą liczyć na naszą pomoc. Organizujemy liczne spotkania dotyczące profilaktyki zdrowia jak również specjalne programy dla osób uzależnionych.

Pomoc potrzebującym – często zgłaszają się do nas osoby potrzebujące, które z przyczyn od siebie niezależnych znajdują się w sytuacji, z której same nie potrafią wyjść. Wówczas niezmiernie cieszymy się, że wysiłek i wspólna praca innych osób (wolontariuszy i osób o wielkich sercach) mogą przyczynić się do zmiany cudzego życia o 180 stopni. Przygotowujemy więc specjalne zbiórki finansowe (wpłaty celowe, darowizny) i rzeczowe (ubrania, żywność, sprzęt), które pomagają zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe. 

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
ul. Elektryków 6
43-603 Jaworzno

Nr konta bankowego:
31 2030 0045 1110 0000 0270 6720

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij